13. 9. 2018

Kandidátka 2018

Ptát se nás můžete na cokoli jak osobně, tak třeba na facebooku.

Ing. Kateřina Hlaváčová
Učitelka a projektová vedoucí (37)
V Hrobcích žiji jako šestá generace v domku na návsi, který v roce 1872 postavili moji předci. Mám tři děti a ráda se věnuji i zahradě; mojí hlavní náplní je ale práce starostky, kterou mě naši občané zvolili v roce 2018. Poslední čtyři roky byly velmi náročné, podařilo se nám hodně věcí napravit, dokončit i rozjet – a právě rozjeté projekty chci dál posouvat dál, ať už jde o infrastrukturu nebo mezilidské vztahy. Absolvovala jsem Univerzitu J. E. Purkyně v Ústí a Technickou univerzitu v Drážďanech. Na Podřipské škole učím ekonomické předměty a vedu studenty k podnikání a samostatnosti. Jako projektová manažerka připravuji žádosti o dotace a granty nejen pro naši obec, ale i Podřipskou školu, Rohateckou školku a několik dalších subjektů.
Bc. Karina Kratochvílová
Novinářka (31)
Po koupi rodinného domu v Hrobcích se zapojila do tvorby Hrobecké Vlny, kam dělá mimojiné i rozhovory s místními pamětníky. Dříve pracovala jako novinářka v časopise Forbes, vystudovala politologii a věnuje se politické ekonomii.
Životopis
Bc. Petra Peřinová
účetní, šéfredaktorka Hrobecké vlny (37)
Má dva syny, pracuje jako účetní a v obci pomáhá jako členka finančního výboru. Především ale stojí snad za každou akcí (nejen) pro děti, které v Hrobcích probíhají a tvoří Hrobeckou Vlnu. Její předci žili v Hrobcích od nepaměti. Zapojovali se do veřejného života, vlastnili místní hostince a řeznictví, byli v zastupitelstvech i starostovali. Již jako malá jim pomáhala ve vsi hrabat listí, nebo připravovat kulturní akce. "Pokud člověk přiloží ruku k dílu, cení si té práce a dění kolem a váží si všech, kteří dobrovolně, s láskou a zcela nezištně pomáhají," říká.
Zdeněk Ředina
technický školitel, organizuje Kotlíkobraní (36)
"Jestli to takhle půjde dále, tak těm našim dětem toho moc nezanecháme," vysvětluje, proč kandiduje. Se svou mámou a p. Červenkovou v Rohatcích pořádal akce pro děti a organizoval i kotlíkobraní s guláši. Rád by zlepšil soužití lidí nejen ve své obci, ale i mezi Rohatcemi a Hrobcemi. Nyní pracuje jako technický školitel pro automechaniky pracující pro značku Hyundai z celé ČR.
Alena Ďurišová
Ekonomka, dotační specialistka (57)
Pracuje jako ekonomka na VOŠ, SOŠ a Školním statku v Roudnici nad Labem. Je zastupitelkou a předsedkyní finančního výboru obce, kde tvoří rozpočet a dohlíží na hospodaření. Organizuje velké kulturní akce (např. oslavy 900. výročí obce). 10 let pracovala jako ekonomka v největší neziskové organizaci Česka, kde získala zkušenosti se získáváním dotací od ministerstev, Úřadu vlády, krajů, a dalších. "Když chceme něco zlepšit nebo změnit, je lépe o tom mluvit nebo přiložit ruku k dílu," říká.
Milan Suchánek
živnostník, malíř pokojů (67)
V Hrobcích žije již 45 let, vychoval zde dvě děti a všechna čtyři vnoučata sem ráda jezdí. Jeho rodina se chce aktivně podílet na činnosti obce (sám již byl zastupitelem), podpořit dobré nápady a zájem spoluobčanů, komunikaci považuje za velmi důležitou. Jeho povoláním je malíř, lakýrník, rád čte a chodí přírodou.
Rostislav Kleibl
podnikatel (40)
V Rohatcích jeho rodině (čtyři generace po rodině Kunygrovi) vzali majetek komunisté, on se na statek přestěhoval po restitucích v roce 1990. Nyní zde podniká jako zemědělec, vyrábí krmiva pro zvířata, chová papoušky a v Roudnici trénuje děti hokej. Rád by podpořil zlepšení vztahů v obci, vytvořil zde více aktivit, které přitáhnou do obce život a propojil Hrobce a Rohatce cyklostezkou. Důležité pro něj je, aby obecní pravidla platila pro všechny občany stejně a ne aby si každý dělal, co chce.
Lukáš Jiránek
student VŠ (21)
V Hrobcích je už šestou generací naší rodiny, která si vždy zakládala na dobrých mezilidských vztazích a pohodovém soužití v obci, v čem chce pokračovat nadále. Rád by se věnoval truhlařině, rád čte, jezdí na kole a učí se jazyky.
Zuzana Motejlová
administrativní pracovnice (34)
Její rodina je již několikátou generací žijící v Hrobcích, a proto "jsou pro mě srdcovou záležitostí," říká. Její zájmy se přizpůsobily dětem, se kterými si ráda užívá sportovních aktivit od turistiky, přes cyklistiku, po návštěvy lanových parků. Pomáhá dobrovolným hasičům a váží si každého, kdo věnuje svůj čas nejen sobě, ale i jiným.