23. 7. 2022

Kandidátka 2022

Ve volbách do zastupitelstva v roce 2022 kandidujeme ve spolupráci s uskupením Chceme tady ŽÍT! – na všem pracujeme společně a v zastupitelstvu se budeme podporovat a pomáhat si. Čím více rukou se připojí, tím lépe, protože dělat naše domovy lepšími, je velký a zodpovědný úkol.
Ptát se nás můžete na cokoli jak osobně, tak třeba na facebooku – děkujeme!

Ing. Kateřina Hlaváčová
Starostka a projektová manažerka
Starostkou Hrobec a Rohatec je od roku 2018. V Hrobcích je šestou generací, má tři děti a je předsedkyní spolku Pro lepší budoucnost. Předtím učila ekonomické předměty a úspěšně připravovala granty a žádosti o dotace pro několik subjektů vč. rohatecké školky. Její prioritou je pokračovat v rozdělané práci a být dobrým příkladem – chovat se čestně a ohleduplně k naší obci, životnímu prostředí, sousedům i dalším generacím.
Petra Peřinová
Místostarostka, šéfredaktorka Hrobecké Vlny, mzdová účetní
Pracuje jako místostarostka obce a účetní, má dva syny a její rodina žije v Hrobcích od nepaměti. Organizuje všechny obecní akce, stojí i za akcemi našeho spolku a podílí se na dalších. Navíc vede Hrobeckou Vlnu. “Přiloží-li člověk ruku k dílu, cení si dění kolem”, říká.
Iveta Suchá
Invalidní důchodkyně
V Hrobcích byla jednou z prvních mladých hasiček, nyní je v invalidním důchodu a chce se více podílet na kulturních akcích, vytváření bezpečného a hezkého prostředí pro děti a také řešení technických problémů a rozvoji obce.
Hana Šavelová
Servírka a sportovkyně
Pochází z Rohatec, kde také vychovává dva puberťáky. Nejen díky nim, ale i kvůli vlastní zálibě ve sportu vnímá jako problém nedostatečné aktivní vyžití. Ráda by mladé generaci zatraktivnila obec tak, aby z ní nechtěli utéct za lepším a rádi u nás zůstali.
Alena Ďurišová
Zastupitelka, ekonomka, dotační specialistka
Díky 35 letům zkušeností na pozici ekonomky v obecním finančním výboru uhlídala rozumný rozpočet a oddlužení obce. Osm let stojí za úspěšnými dotacemi a podporou spolků a místních aktivit. Jejími prioritami je úspěšné dokončení velkých investičních projektů od silnic po osvětlení.
Lukáš Jiránek
Truhlář, jeřábník
V Hrobcích je 6. generací rodiny, která si zakládá na mezilidských vztazích a pohodovém soužití “Tomu se chci věnovat i nadále,” říká tento nadějný truhlář, který se pro obec podílel na tvorbě Pomníků obětem komunismu.
Miloslava Kleiblová
Knihovnice v Rohatcích, účetní
Do Rohatec se s rodinou vrátila hned po revoluci. Je skvělou knihovnicí místní knihovny, byť je už v důchodu, vede rodinné firmě účetnictví a pomáhá při obecních akcích. Podporuje ochranu místní přírody a řešení dešťovky.
Karina Kratochvílová
vedoucí projektu Forbes Lepší Česko, editorka Hrobecké Vlny
Nyní očekává třetího potomka, první děti vozí do rohatecké školky, a i proto řeší bezpečnost i volný čas dětí v obcích. Pro Forbes vede projekt Lepší Česko a pomáhá v rodinné zoo Zoopark Zájezd. Iniciovala Pomníky obětem komunismu a pomáhá s Hrobeckou Vlnou.
Viktor Dolejší
Podnikatel a hasič
Podniká v oboru podlahářství, vede družstvo dobrovolných hasičů a je členem naší výjezdové jednotky. Chce podporovat slušné a transpa- rentní fungování obce bez korupce.