10. 2. 2021

Vysokorychlostní trať

“Přišel nám dopis, že se v našem katastru budou pohybovat geodetové… v tu chvíli nikdo ani v okolních městech nevěděl, proč. Po naléháních SŽ přistoupilo na setkání s místními starosty, kde nám oznámili, že zvažují zcela novou trasu VRT, která povede přes rodinné domy, nejúrodnější pole v zemi, unikátní chmelnice i chráněná území. Bez dostatečného důvodu, bez debaty s námi, bez informování občanů a díky novému stavebnímu zákonu pravděpodobně s vyvlastňováním,” Kateřina Hlaváčová.

Naše starostka s ostatními z našeho spolku bedlivě sleduje vývoj projektu vysokorychlostní trasy. Naše obec se stala jedním z členů spolku starostů dotčených novou trasou rozVRTaná krajina, sdílíme veškeré dokumenty na webu obce a zasadili jsme se o vznik facebooku spolku. Rozhodně nenecháme stát dělat si, co chtějí, jen proto, že si někdo prolobboval nesmyslné změny.

Snažíme se téma dostat do médií. Často bohužel novináři z dlouhých rozhovorů vybírají části, které jsou asi zajímavé pro článek, ale nejsou zásadní. Pokud znáte nějaké novináře, nebo máte vazby na politiky od místních zastupitelů po ministry, dejte nám vědět!